Neptunus-Schiebroek 2 zet de toon na de winterstop

Na een winterstop die zó lang duurde dat sommige spelers hun teamgenoten alleen nog van Instagram kenden, was het eindelijk tijd om Neptunus-Schiebroek 2 weer tot leven te wekken. De winterstop begon al begin december en werd door sneeuwval verlengd — of zoals sommigen het noemden: "ideaal herstel na het zaterdagavondje.”

Düsseldorf: trainingskamp of overlevingstocht?

Van 9 t/m 11 januari trok de selectie naar Düsseldorf voor een trainingskamp. Vrijdag werd er vroeg vertrokken, waarbij Wanja uiteraard de kortste route nam. Na het verdelen van de kamers (lees: schuiven met matrassen) en het openen van het eerste drankje was het tijd om te settelen.

’s Avonds werd er gegeten bij Bar Restaurant Mississippi, waar onze eigen ruimte geen overbodige luxe bleek. Het was namelijk meteen tijd voor de vrijdagactiviteit. Finne, winnaar van de quiz van vorig jaar, mocht ditmaal organiseren en deed dat met steun van Maas in de vorm van… pubgolf.

Teams werden op uiterst kleurrijke en totaal eerlijke wijze verdeeld, de eerste hol bestond direct uit een halve liter en vanaf daar ging het eigenlijk alleen maar bergafwaarts — in de goede zin van het woord. De route werd onderweg nog licht aangepast (lees: volledig genegeerd), maar de avond was meer dan geslaagd en eindigde in de Ierse Pub. Althans, voor sommigen. Anderen vonden het onnodig om te stoppen en zaten om 07.00 uur alweer fris en monter aan het ontbijt. Of ze nog wakker waren, blijft onderwerp van discussie.

Zaterdag: sportieve aspiraties (echt waar)

Na het ontbijt om 9.30 uur — een prestatie op zich — stond er een padeltoernooi op het programma. Acht teams, vier banen en verrassend fanatiek spel. Bruno en Tijmen bleken onverslaanbaar en wonnen het toernooi foutloos. De finale tegen de hekkensluiters werd in roulatie gespeeld om de schade enigszins te beperken. Pure klasse. Of medelijden.


641.jpg

 

Na wat rust en een broodnodige douche volgde de teambuilding bij Game On. Kennis, behendigheid en sport werden getest. De winnaars? Die laten we wijselijk onvermeld vanwege lichte verdenkingen van vals spel. En omdat ze daar zelf ook niet over ophouden.

’s Avonds stond Zwölf Apostel op het programma voor overheerlijke Duitse schnitzel en een "klein” biertje. Daarna keerde de groep terug naar het hostel om zich klaar te maken voor de laatste avond. Het geplande clubbezoek ging toch niet door, dus werd de Ierse Pub opnieuw uitgeroepen tot vaste stek. Met succes.

Zondagochtend zat een deel van de groep om 9.30 uur alweer aan het ontbijt. Na opruimen en inpakken werd om 11.30 uur koers gezet richting Rotterdam.

WhatsApp_Image_2026-01-28_at_10.15.37_1.jpeg

 

Terug naar voetbalzaken

Zeer dankbaar en met onwijs veel plezier terugkijkend begon dinsdag weer het serieuze werk. Omdat Bennie hoofdtrainer Ton verving, stonden de trainingen onder leiding van JO19-1 trainer en aanvoerder Kevin. Dat wierp direct zijn vruchten af: op eigen veld werd Vitesse Delft met 4-0 overklast dankzij een hattrick van Jasper en een goal van Sebastiaan.

De week erna stond Kevin opnieuw voor de groep, maar was hij op donderdag en zaterdag afwezig. Teammanager en O23-1 trainer Wilko nam het stokje over. Waar eerder tactiek en druk zetten centraal stonden, draaide het nu vooral om energie, beleving en plezier. Oude patronen kwamen terug en het spelplezier was zichtbaar.

Statement bij koploper Ariston’80

Zaterdag wachtte de uitwedstrijd tegen koploper Ariston’80. Door verplichtingen bij de O23 was Wilko afwezig en werd hij vervangen door Bram (materialen) en Herman (grensrechter). De opdracht was duidelijk: verliezen was geen optie.

Het team barstte van de energie en overrompelde Ariston’80 volledig in de eerste helft. Doelpunten van Mahdere, een parel van Finne en een perfect getimede invliegende voorzet van Wanja zorgden al vóór rust voor 0-3. Een overtuigende en meer dan verdiende overwinning.

Het gat (achterstand) met Ariston’80 bedraagt nu 6 punten, al hebben de Delftenaren wel een wedstrijd meer gespeeld.

Op naar de returns

Neptunus-Schiebroek 2 is sterk, hecht en met een flinke dosis plezier begonnen aan de tweede seizoenshelft. Vanaf komend weekend starten de returns, te beginnen met een uitwedstrijd bij Nootdorp.

Één ding is zeker: met deze verbondenheid, vorm en teamgeest — en misschien iets minder pubgolf — belooft het een mooi vervolg van het seizoen te worden.